Witamy na naszej stronie!

Dolar przed długim weekendem

Nie udało się dolarowi kontynuować wczoraj dobrej passy z ostatnich kilku dni. Bardzo mocne odbicie miało miejsce na rynku ropy. Na parkietach akcyjnych USA wzrosty, a WIG 20 odnotował spadki. 

Dokładnie o 14:30 nastąpił wczoraj odwrót na rynku dolara. Amerykańską walutę pogrążyły dane makroekonomiczne. Okazuje się, że inflacja rośnie wolniej od oczekiwań. To od razu zrodziło obawy, iż tempo podwyższania stóp procentowych zupełnie wyhamuje i żadnej podwyżki już  w tym roku nie będzie. Taki scenariusz oczywiście działa na korzyść rynku kapitałowego. Indeks SP500 zyskał na wczorajszym zamknięciu powyżej 0.5%, a Nasdaq niemal 1%.

Ropa BRENT zyskała wczoraj ponad 4%, a WTI ponad 2.7%. W ostatnich dniach wiele mówiło się o tym, iż huragan Harvey nie tylko nie pomógł ale i zaszkodził kursowi ropy. Inwestorzy bardziej przejęci bowiem byli zmniejszeniem się zapotrzebowania na ropę, a nie zdolnościami produkcyjnymi. W dzisiejszym kalendarzu królować będą publikacje indeksów PMI. Inwestorzy czekać też będą na dane z amerykańskiego rynku pracy. Natomiast w poniedziałek mamy dzień wolny w USA i zamknięte rynki.

Rynek AUD/USD próbuje ratować ciągłość trendu wzrostowego. Aktualnie porusza się wzdłuż środkowej linii kanału wzrostowego. Utrzymuje się też linia wzrostowa, choć jej odpowiednik na wykresie RSI dawno załamał się. Zamknięcie poniżej 0.7850 będzie negatywnym znakiem. Analogicznie zamknięcie powyżej 0.80 da szansę na dalsze wzrosty.

Sylwester Majewski

Comments are closed.