Witamy na naszej stronie!

Eurodolar pod szczytem

Oczekiwany raport Fed wyraźnie wczoraj zaszkodził dolarowi amerykańskiemu. Spadki odnotowano na rynku ropy. Wzrosty miały miejsce na rynku złota oraz na warszawskim parkiecie.

Choć wczorajsze zamknięcie na WIG20 nie wyglądało imponująco, to jednak w ciągu dnia główny indeks warszawski otarł się o barierę 2400 pkt. To dobry znak dla byków. W centrum uwagi była jednak wieczorna publikacja raportu Fed, z ostatniego posiedzenia. Okazało się, że Fed jest wyraźnie zaniepokojony niską inflacją. Niektórzy uważali wręcz, iż być może należy wstrzymać proces podnoszenia stóp procentowych, aby upewnić się, iż spowolnienie inflacji jest jedynie przejściowe.

W reakcji na raport dolar amerykański mocno osłabił się względem większości walut. Osłabienie dolara widoczne było jednak już wcześniej, w ciągu dnia. Najwięcej USD tracił do AUD i NZD. W Polsce tymczasem opublikowano dane o dynamice PKB za drugi kwartał tego roku. Wynik na poziomie 3.9% był lepszy od oczekiwań rynkowych, co dobrze wróży na przyszłość. Dziś natomiast swój protokół opublikuje Europejski Bank Centralny.

Eurodolar dotarł do potencjalnego punktu oporu. Od 5 sierpnia mamy do czynienia z konsolidacją, która może zakończyć się spadkami lub kolejną próbą ataku na północ. Wiele wyjaśni nam zachowanie wskaźnika RSI, który zszedł na wysokość linii trendu. Albo zostanie pokonana, co sygnalizuje spadki, albo nastąpi odbicie, otwierające euro drogę do wzrostów. Opór mamy na 1.20. Wsparcie znajduje się na 1.17, a później dopiero w okolicach 1.14-1.13.

Sylwester Majewski

Comments are closed.