Witamy na naszej stronie!

Funt nabiera sił

W dobrych nastrojach rozpoczęto nowy tydzień na rynkach.  Dolar odzyskiwał pole względem euro. Spora zmienność miała miejsce na rynku ropy, a indeksy giełdowe rosły w siłę.

Główny indeks amerykańskich spółek SP500, zakończył dzień z zamknięciem na najwyższym poziomie w historii. Inwestorzy poczuli ulgę w związku z obawami jakie miano jeszcze w piątek. Huragan Irma nie wyrządził tak dużych strat jak się obawiano, a mając na uwadze spustoszenia dokonane przez Harvey można było obawiać się najgorszego. Nie doszło też do kolejnej próby rakietowej w Korei Północnej. Lepsze nastroje inwestorów przełożyły się też na dolara amerykańskiego, który wczoraj zyskiwał na sile.

Spośród głównych walut względnie dobrze prezentował się też funt brytyjski. Uczestnicy rynku spekulują, iż być może Bank Anglii będzie musiał zaostrzyć swoją retorykę. Kolejne posiedzenie banku i decyzja będą miały miejsce już w ten czwartek. W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym królować będą dane o inflacji, również z Wielkiej Brytanii. Do tego w środę dojdą najnowsze dane z tamtejszego rynku pracy oraz dane o produkcji w strefie euro.

Wspomniany funt zdołał uciec niedźwiedziom. Rynek GBP/USD wyszedł górą z kanału spadkowego. Trend wzrostowy na RSI ciągle się utrzymuje, więc o szybkich spadkach nie ma co już myśleć.  Aktualnie mamy do czynienia z wznoszącą się konsolidacją. Wsparcia należy szukać przy 1.30. Najbliższym oporem jest poziom 1.33.

Sylwester Majewski

Comments are closed.