Witamy na naszej stronie!

Jak dalej z funtem?

Nie widać było we wtorek chęci inwestorów do dokonywania większych transakcji. Na rynku walutowym dolar zwyżkował na koniec dnia. Na rynkach giełdowych powróciły wzrosty.

Główne amerykańskie indeks giełdowe odnotowały wczoraj największe wzrosty od tygodnia. Indeks NASDAQ zyskał na koniec dnia ponad 1.3%. Inwestorzy tym razem mieli większe nadzieje na skuteczne przeprowadzenie reformy podatkowej administracji Trumpa. W Polsce indeks WIG20 ponownie zbliżył się do poziomu 2400 pkt. Nastroje na rynku złotego były mieszane, bez dużej dynamiki zmian. Podobnie było na całym rynku forex – można było wyczuć atmosferę wyczekiwania.

Być może inwestorzy czekają już na sympozjum w Jakson Hole, na którym planowane są wystąpienia szefa Rezerwy Federalnej. Sympozjum ma miejsce w czwartek oraz w piątek i można oczekiwać, że napływające stamtąd komentarze mogą mieć duży wpływ na sytuację rynkową. Dziś natomiast królować będą publikacje indeksów PMI – zarówno z Europy jak i USA. Inwestorzy dowiedzą się też, jak kształtuje się koniunktura gospodarcza w Polsce.

Tymczasem rynek GBP/USD doszedł do górnego ograniczenia kanału spadkowego. Na domiar złego, wskaźnik RSI zszedł poniżej długoterminowej linii wzrostowej, co może oznaczać koniec trendu na funcie. Nie musi to jednak oznaczać od razu spadków, a jedynie konsolidację. Wsparcie mamy przy poziomie 1.25. Następne dopiero przy 1.22. Do zanegowania czarnego scenariusza potrzebny jest powrót ponad 1.31.

Sylwester Majewski

Comments are closed.