Witamy na naszej stronie!

Powróciła zmienność

Pierwszy dzień listopada przyniósł widoczne zmiany na głównych rynkach. Amerykańskie indeksy giełdowe znacząco traciły na sile. Na głównych parach walutowych pojawiła się zmienność.

Blisko 0.7% stracił wczoraj na sile główny indeks akcyjny USA – SP500. Inwestorzy wyprzedawali akcje ze względu na Fed, jak też w obawie o rezultat wyborów prezydenckich w USA. Dotychczasowy faworyt WallStreet, Hilary Clinton, straciła przewagę nad rywalem, Donaldem Trumpem. Co do Fed to rozpoczęło się wczoraj posiedzenie, którego efekty poznamy dzisiaj. Nie oczekuje się zmiany wysokości stopy procentowej, jednak inwestorzy liczyć będą na potwierdzenie(lub zaprzeczenie) spekulacji na temat grudniowej podwyżki.

Decyzja Fed ogłoszona zostanie o godzinie 19:00 polskiego czasu. Wcześniej publikowane będą natomiast odczyty indeksów PMI. Dane dotyczące sektora przemysłowego przetoczą się przez cały, stary kontynent. Opublikowane zostaną też w Polsce. Oczekuje się, że indeks PMI dla polskiego przemysłu wzrósł do poziomu 52.9 pkt. O 13:15 poznamy raport ADP z amerykańskiego rynku pracy. To ważny prognostyk przed właściwymi, piątkowymi danymi z USA.

eurchf02112016r

Po wczorajszych wypowiedziach szefa SNB, frank szwajcarski umocnił się. Na wykresie EUR/CHF doszło do pokonania wsparcia na wysokości 1.08, na którym utrzymywał się rynek od grudnia 2016. Dalej jest już tylko wsparcie na 1.065. Wskaźnik RSI potwierdza przewagę niedźwiedzi, nie dając na chwilę obecną szans na zysk z długich pozycji.

Sylwester Majewski

Comments are closed.