Witamy na naszej stronie!

Próba sił eurodolara

Kolejne spadki na rynku dolara. Amerykańska waluta nie cieszy się popularnością w ostatnich dniach. Zupełnie inaczej było na rynku kapitałowym. Niewielkie zmiany miały miejsce na rynku ropy.

Amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały rekordowe poziomy zamknięcia. Również i na polskim rynku królowały wczoraj dobre nastroje. Indeks WIG20 zyskał na końcu sesji 1.40%. Jako że miało to miejsce przed udanym zakończeniem w USA, możliwe jest dobre otwarcie na sesji czwartkowej. Tymczasem indeks dolara spadł do najniższego poziomu od dwóch tygodni.  Obwinia się za to głównie publikację raportu z ostatniego posiedzenia Fed, gdzie zauważono problem ze zbyt niską inflacją.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny będzie bardzo napięty.  Królować będą publikacje dotyczące produkcji przemysłowej oraz inflacji. Te pierwsze dotyczyć będą choćby całej strefy euro. W przypadku wskaźnika wzrostu cen, poznamy najnowsze tendencje również i z Polski. Dla rynku dużo ważniejsze będą jednak dane z USA. O godzinie 14:30 dostaniemy też publikacje z amerykańskiego rynku pracy. W godzinach późniejszych będą natomiast miały miejsce wystąpienia szefów lokalnych oddziałów Fed oraz prezesa EBC.

Eurodolar zszedł z wysokości szczytu na 1.20 i odnalazł tymczasowe wsparcie na wysokości 1.17. Próbuje teraz odbicia. Na ile będzie to udana próba zależeć będzie od sytuacji na wykresie RSI.  Wskaźnik dotarł do linii spadkowej oraz poziomu 50 pkt. Albo zatem pokona ten obszar otwierając drogę do dalszych wzrostów albo odbije się w doł. W tym drugim przypadku oznaczać to może powrót na 1.12.

Sylwester Majewski

Comments are closed.