Witamy na naszej stronie!

Rynek USD/JPY pod presją

Po kilku dniach słabości, polska giełda ponownie zyskiwała wczoraj na sile. Na światowych rynkach dominował dolar, który uległ jednak funtowi. Ceny ropy zniżkowały, tracąc 1%(WTI)

Wczorajszy dzień przyniósł umocnienie na GPW. Zyskiwały też indeksy europejskie, a na początku także amerykański SP500. Ostatecznie indeks ten zakończył dzień na minusie, więc możliwe jest dziś poranne osłabienie WIG20. Wśród walut dominował dolar amerykański. Wyjątkiem był funt brytyjski, który wczoraj przełamał dominację USD. Do poprawy na rynku funta przyczyniły się lepsze dane makroekonomiczne. Sprzedaż detaliczna wzrosła w lutym na wyspach o 1.4%, czyli wyraźnie więcej niż tego oczekiwano(0.4%).

Mieszane wyniki napłynęły z gospodarki amerykańskiej. Rynek nieruchomości umocnił się – sprzedaż domów wzrosła do poziomu 592 000. Słabiej wypadły dane z rynku pracy, gdzie ilość wniosków o zasiłki dla nowo rejestrowanych bezrobotnych wzrosła do poziomu 592 000. Dziś królować będą publikacje dotyczące indeksów PMI. Na rynek napłyną dane z Europy jak też z USA. Zza oceanem opublikowane zostaną też dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku.

usdjpy24032017r

Nieciekawie robi się na wykresie USD/JPY – przynajmniej dla byków. Dolar traci tu na sile. Odbiwszy się od poziomu 114 rynek zszedł poniżej środkowej linii kanału wzrostowego. Teraz będzie to obszar do pokonania (113-114). Aby odsunąć widmo spadków byki muszą powrócić ponad wspomniany obszar. W innym razie możliwe będzie obsunięcie się w kierunku 106$. Wskaźnik RSI znajduje się po stronie niedźwiedzi.

Sylwester Majewski

Comments are closed.