Witamy na naszej stronie!

Spokojnie mimo tragedii

Środa przyniosła kontynuację wtorkowych trendów na rynku kapitałowym. Ponownie wyraźnie traciła polska giełda. Na rynkach walutowych zaobserwować można było niewielkie zmiany na koniec dnia.

Główne pary walutowe zmieniły wczoraj swą wartość jedynie nieznacznie - w przypadku eurodolara było to jedynie 0.16%. Podobnie było na rynku ropy, której cena cały dzień spadała, aby na zakończenie sesji wrócić w rejony otwarcia. Na plusie zakończyły ostatecznie dzień amerykańskie indeksy, co nie udało się WIG20. Inwestorzy zaniepokojeni są problemami prezydenta Trumpa z przeforsowaniem reformy opieki zdrowia. Część rynku uważa, że podobne problemy prezydent USA może mieć z innymi projektami, w tym obniżającymi podatki, na co bardzo liczono.

Środa była też dniem tragicznym – w Londynie dokonano ataku terrorystycznego z udziałem radykalnego duchownego islamskiego. Nie wpłynęło to jednak trwale na kurs funta brytyjskiego. Bank centralny Nowej Zelandii (RBNZ) zgodnie z przewidywaniami pozostawił główną stopę procentową na niezmienionym poziomie. Dziś natomiast poznamy poziom bezrobocia w Polsce oraz najnowsze dane o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. W kalendarzu makroekonomicznym ciekawszych wydarzeń dziś niestety nie będzie.

silver23032017r

Rynek srebra próbuje wyrwać się z wielomiesięcznego trendu spadkowego. Po wzrostach w okolice 18.50$, srebro próbuje odnaleźć wsparcia nad poziomem 17$. O ile udało się małe odbicie od dolnej linii kanału wzrostowego, o tyle dalsze w nim wzrosty wydają się trudnym zadaniem. Kanał ten bowiem zbyt stromo wznosi się do góry. Albo więc czeka nas duża fala popytowa, albo wyjście dołem w kierunku 16$.

Sylwester Majewski

Comments are closed.