Witamy na naszej stronie!

Srebro w drodze na $20?

Nowy tydzień bez inwestorów amerykańskich, jednak pełen niepokoju. Główne pary walutowe zakończyły dzień z niewielkimi zmianami. Zyskiwało złoto, a ropa traciła na sile. 

Wczorajszy dzień był dniem wolnym od handlu w USA, ze względu Święto Pracy. Z tego samego powodu zamknięty był rynek w Kanadzie. Inwestorzy mieli więc prawo oczekiwać, iż zmienność na rynku będzie niewielka. Z drugiej strony tydzień rozpoczął  się nerwowo, a to za sprawą doniesień z Korei Północnej, gdzie tamtejszy reżim dokonał kolejnej próby jądrowej. Spotkało się to z werbalną odpowiedzią ze strony USA. Gdy rośnie napięcie w geopolityce, tradycyjnie zyskuje na tym złoto. Tak też się działo wczoraj – po luce otwarcia złoto utrzymywało się na plusie przez cały dzień.

Agencja Moody’s zwiększyła wczoraj swoją prognozę tempa rozwoju polskiej gospodarki. Poprzednia prognoza zakładała, że PKB wzrośnie na koniec roku o 3.2%. Obecnie oczekuje się już wyniku na poziomie 4.3%. To dobry sygnał przed piątkową decyzją agencji odnośnie oceny ratingu Polski. Dziś w kalendarzu makroekonomicznym królować będą publikacje dotyczące indeksu PMI. Decyzję podejmie też RBA. Bank Kanady podejmie decyzję w środę, a Europejski Bank Centralny dzień później.

Wczoraj zyskiwało nie tylko złoto. Rynek srebra również otworzył się luką wzrostową. Cena przebiła środkowa linię kanału wzrostowego i teoretycznie może zmierzać na wysokość 20$. W pierwszej kolejności musi jednak utrzymać się impet wzrostowy, a wskaźnik RSI sugeruje spore wykupienie rynku.  Kluczowe wsparcie mamy przy 17$.

Sylwester Majewski

Comments are closed.