Witamy na naszej stronie!

Złoty umacnia się

Niewielkimi zmianami przywitał inwestorów nowy tydzień. Szczególnie na rynku walutowym nie było dużych emocji. Indeksy giełdowe zakończyły dzień na minusach, a ropa ostatecznie podrożała.

Ostatnimi czasy ceny ropy znajdowały się pod presją. Choć kartel OPEC skłania się ku przedłużeniu warunków ograniczenia wydobycia tego surowca, to jednak obawy o rosnące wydobycie w USA i tamtejsze zapasy spychały ceny w dół. W poniedziałek było podobnie, choć w drugiej części dnia inwestorzy wyprowadzili ceny ropy na plus. Natomiast eurodolar po początkowym umocnieniu, ostatecznie zakończył dzień na minusie. Rynki w Japonii były zamknięte.

Szef oddziału Fed z Chicago, Charles Evans, potwierdził wczoraj, iż można się spodziewać jeszcze dwóch podwyżek stóp procentowych w tym roku. Agresywność dalszych poczynań Fed zależna będzie od polityki gospodarczej prezydenta Trumpa oraz tempa wzrostu inflacji. Skoro mowa o wzroście cen, to dziś na rynek napłyną dane o inflacji w Wielkiej Brytanii. Oczekuje się również wystąpienia publicznego szefa Banku Anglii, Marka Carneya. Na koniec dnia poznamy dane o zapasach paliw w USA.

usdpln21032017r

Od kilku dni złoty polski dynamicznie umacnia się. Rynek USD/PLN pokonał środkową linię kanału wzrostowego i zmierza w kierunku linii dolnej. Ta obecnie biegnie na wysokości 3.9. Tutaj też niedaleko znajduje się środkowa linia kanału spadkowego oraz wsparcie poziome. Jest to więc dobre miejsce do zatrzymania, ewentualnych dalszych spadków. Wskaźnik RSI obecnie nie pozwala na to, znajdując się w wyraźnym trendzie spadkowym. Opór mamy przy 4.05.

Sylwester Majewski

Comments are closed.